Naša ponuka

Penzión sa nachádza v centre Starého Smokovca, v blízkosti stanice Tatranských elektrických železníc (asi 1 min. pešo), autobusovej stanice (5 min. pešo) a 5 min. chôdze od stanice pozemnej lanovky smerujúcej na Hrebienok). Všetky potrebné služby (lekáreň, poliklinika, centrum Tatranskej horskej služby, hotely, obchody, požičovne, cestovné kancelárie, expozitúry bánk, zmenárne, pošta atď.) sú od penzióna vzdialené maximálne 5 minút chôdzou.


Starý Smokovec (990 m.n.m.)mapa
Najstaršia tatranská osada (1793) na úbočí Slavkovského štítu je najčastejším východiskom turistov do centrálnej časti Vysokých Tatier.
Vďaka prameňom minerálnej vody sa Starý Smokovec už od roku 1797 postupne stáva obľúbeným letoviskom, ktorého význam sa výrazne prejavil v polovici 19. storočia. Výstavba prvých väčších hotelov a reštaurácii či vodoliečebných zariadení prispela k čoraz väčšej návštevnosti širokých spoločenských vrstiev.
Ďalší rast osady bol podmienený výstavbou košicko-bohumínskej železnice (1871) a snahou úspešne konkurovať novým osadám, ktoré sa v tom čase začali rozmáchať. (Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso)
Od roku 1904 je významnou dominantou Starého Smokovca Grandhotel, postavený podľa budapeštianskeho architekta Guida Hoepfnera
Starý Smokovec je administratívnym centrom mesta Vysoké Tatry, ktoré sa rozprestiera na ploche 380 km2 a svojou rozlohou patrí medzi najväčšie mestá v Slovenskej republike. Pokrýva podstatnú časť rovnomenného pohoria a tvorí ho 15 mestských častí, pôvodne samostatných osád, ktoré boli postupne integrované do jedného územného celku.
Osada je významným dopravným uzlom Tatranských elektrických železníc a lanovkou na Hrebienok.
V osade sídli Tatranská horská služba, Spolok horských vodcov, informačná kancelária, poliklinika a okrem hotelov, reštaurácií a kaviarní je tu sústredená obchodná sieť so širokou ponukou doplnkových a športových služieb, požičovní, bánk, zmenární.